Opening multifunctioneel sportveld Hemrik door Gertjan Verbeek

Drachten - Gertjan Verbeek opende vrijdagavond, met een geslaagd schot op doel, het sportveld in Hemrik.

Eindelijk kan de jeugd naar hartenlust voetballen, volleyballen, tennissen en korfballen. Plaatselijk Belang De Himrik heeft in samenwerking met het dorpshuis De Bining en basisschool De Bôge het veld ontwikkeld. De behoefte was er al lange tijd. De jeugd van Hemrik had een dergelijk sportveld lang op de wensenlijst staan. Maar zoiets wat er nu ligt hadden ze niet durven dromen. Dit mede dank zij de subsidieverstrekkers als de gemeente Opsterland en fondsen als Stichting Begraafplaats der Familie Van der Sluis, Rabobank Heerenveen - Zuidoost Friesland, P.W. Janssen’s Friesche Stichting, Elkien en Plattelânsprojekten Fryslân. Het eigen dorp trok ook de beurs via verenigingen als Sport Vereniging Hemrik, dorpshuis De Bining, Plaatselijk Belang De Himrik en basisschool De Bôge. Daarbij hebben de kinderen door een sponsorloop zo'n € 1600,00 bij elkaar  gebracht. De samenwerking met de aannemer Kroesen Beton uit Geestbrug was zeer prettig met een mooi eindresultaat. Binne Visser, voorzitter van Plaatselijk Belang: ,,We wilden een duurzaam veld, niet te klein, een stevige omheining en een goede vloer waar geen water op blijft staan. Dat betekende een flinke som geld verzamelen en dat is gelukt! Daarbij konden we veel werk zelf uitvoeren met behulp van onze vrijwilligers, onze dank gaat ook uit naar hun hulp, dat was geweldig. We zijn trots op het resultaat en blij voor onze jeugd en kinderen. Het zou zo maar eens één van de mooiste veldjes in Friesland kunnen zijn!"